Bioclusive je prozoren poliuretanski film, ki se uporablja pri ranah brez ali z zelo šibkim izločkom (zaščito ogrožene kože, preprečevanje razjede zaradi pritiska, razjede zaradi pritiska 1. Stopnje, zaščito kirurških šivov, kirurški rezi, kot incizijska folija, pričvrstitev centralnih in perifernih venskih katetrov in vsepovsod, kjer želimo zaščititi kožo od zunanjega okolja).
Bioclusive se namesti direktno na posušeno in očiščeno kožo.
Bioclusive se odstranjuje tako, da se na enem robu najprej nežno odlepi in razteza vzporedno s kožo (t.i. pull tehnologija).
Bioclusive zaradi svoje transparentnosti omogoča opazovanje ter spremljanje rane in kože brez odstranitve obloge.
Bioclusive je polprepustna obloga, ki omogoča koži in rani izmenjavo plinov in hlapov.
Bioclusive zagotavlja optimalno toplo vlažno okolje.
Bioclusive je bakterijska bariera, je vodoodporna obloga in se pacienti z njo lahko tuširajo.
Bioclusive ima hiperalergeno lepilo, ki minimizira možnost draženja in alergijskih reakcij.
Bioclusive ima zaobljene robove, kar zmanjša možnost t.i. ˝rolanja˝ obloge.
Bioclusive še vedno lahko uporabite tudi, če se pri nameščanju po nesreči zlepi sam s sabo.
UPORABA
Bioclusive namestimo neposredno na rano, kjer lahko ostane do 7 dni. Zamenjamo jo glede na stanje rane in okoliško kožo.
Bolnik po operaciji želodca
Kako poteka oskrba bolnika po operaciji želodca?
Sredstva, ki se uporabljajo za lajšanje bolečine, delimo v dve glavni skupini: opioidni in neopioidni analgetiki, Za lajšanje srednje močne in močne bolečine, ki je najpogostejša po operaciji želodca, se uporabljajo predvsem opioidni analgetiki. Zdravnik bo najprej predpisal sredstvo za lajšanje bolečin v obliki tablet, zlasti takrat, ko bolnik lahko uživa hrano. To je tudi najugodnejši način za bo1nikovo samostojno uravnavanje potrebe po zdravilu. Opioidne analgetike bo izbiral glede na potentnost, razred opioidne učinkovine, čas delovanja in stranske učinke. Zdravljenje bo pričel z nižjim priporočenim odmerkom in ga po potrebi zviševal do učinkovitosti ali do pojava neželenega stranskega učinka. Če z zdravili ne bo uspel ublažiti bolečine kljub zviševanju odmerka, bo moral pomisliti in raziskati, ali je nastal kak kirurški ali drug zaplet.
Navodila za bolnike; Združenje zdravnikov družinske medicine, 2009