Gelee Royal Vital je formuliran kot kombinacija matičnega mlečka in vodotopnega koencima Q10.
Kakšni so učinki tega dragocenega čebeljega proizvoda boste ugotovili sami po določenem času jemanja in uživanja. Jemljite predvsem med prehladnimi meseci leta - vsi, ki potrebujejo krepčilno dopolnilo pa kar tekom celotnega leta.
Matični mleček
Glavna in edinstvena sestavina matičnega mlečka je nenasičena maščobna kislina 10 HDA (10-hidroksi-2-decenska kislina), nikjer drugje v naravnem okolju je ni moč najti.
Sestavine:
agavin sirup (57%, voda, koencim Q10 (4%), svež matični mleček (2,5%, eterično olje limmone.
Uporaba:
vzemite 1 stekleničko pred zajtrkom. Zadostuje za cel dan.
Matični mleček, ki se izloča iz žlez slinavk čebel delavk, služi kot hrana za vse mlade ličinke, je pravzaprav edini vir hrane za ličinke, ki se bodo razvile v čebelje matice. Vsebuje mešanico vitaminov, mineralov, beljakovin in maščobnih kislin, skupaj s kislino glikozidov in sterola.
Polovica vsebnosti matičnega mlečka sestavljajo beljakovine. Študije na glodalcih kažejo, da ima matični mleček številne ugodne lastnosti na vsa nadstropja človeškega organizma.
Prednosti matičnega mlečka
Študija na miših je pokazala, da matični mleček samo v 16 tednih uporabe, podaljša življenjsko dobo. Ali ima matični mleček isti vpliv na podaljševanje življenja pri človeku, še ni znanstveno potrjeno. Dejstvo pa je, da matični mleček s svojimi sestavinami blagodejno vpliva na splošno počutje organizma, vpliva pa tudi na izboljšano počutje organizma.
Šolar na poti do sebe - Oblikovanje osebnosti
Ko s starši in učitelji razpravljam o motivaciji za učenje, šolarjem predlagam učne (izkustvene) delavnice, ob katerih bodo najprej spoznavali sebe, ne pa učno snov. Ker sem gestaltist, želim šo/arja usmeriti v učenje ozaveščenosti sebe, da bo znal lastne motive, potrebe in želje prepoznavati in jih zavestno ter brez prisile usmerjati, kot bo določil sam. Če je izbral neustrezno odločitev, naj čimprej občuti neugodne posledice, da bo lahko pravočasno spremenil smer odločitve in škoda ne bo prevelika. Uči naj se torej s pridobivanjem izkušenj, ugodnih in neugodnih.
Naivno in nepremišljeno sprejemanje raznih socialnih vzorcev, ki jih ponujamo (vsiljujerno) starši, šola in okolje, predstavlja introjekcijo, značilno morda za šolarje do pubertete. Kasneje se zdrav šolar krčevito upira taki »vzgoji«, saj vsiljene vzorce doživlja kot tujke, ki se jih bo znebil takoj, ko bo prisile konec.
Motiviran je za dejaven in ustvarjalen odnos s socialnim okoljem, da bo pridobival izkušnje in se uril v socialnih veščinah. Tak odnos pomeni vključevanje šolarja v družbeno dogajanje, da ga lahko ozavesti, premisli in se šele potem odloči za odziv. Igra v skupini je namreč najbolj ustvarjalno socialno učenje, ker jo spodbuja domišljija, ki omogoča oblikovanje novih spoznanj na podlagi že sprejetih vzorcev. Gre za neposredno vključevanje v dogajanje, ko je možno izkustveno učenje. V igri je radovednost izrazitejša, saj gre za usmerjenost pozornosti v dogajanje samo po sebi, za odprtost v zunanji svet.