Zdravilo Ibubel se uporablja pri odraslih in otrocih:
- pri poškodbi mehkih tkiv (npr. zvini in poškodbe mišic ali vezi zaradi prekomernega raztezanja),
- bolečine v križu,
- menstrualne in predmenstrualne bolečine,
- zobobol in ostre bolečine vzdolž živca (nevralgije),
- bolečine po manjših kirurških posegih;
- lajšanje bolečine in težav, povezanih s prehladom ali gripo,
- zniževanje povišane telesne temperature.
Jemanje zdravila Ibubel skupaj s hrano in pijačo
Zdravilo vzemite skupaj s hrano ali po obroku hrane, z veliko tekočine. S tem zmanjšate možnost za pojav prebavnih težav.
Uporaba:
vzemite skupaj s hrano ali po obroku hrane, z veliko tekočine. Tablet ne lomite in ne žvečite.
Uporaba pri odraslih in otrocih, starejših od 12 let in hkrati s telesno maso 40 kg ali več: vzemite 1 tableto po potrebi, do največ 3 tablete na dan. Med posameznima odmerkoma zdravila Ibubel mora miniti vsaj 4 do 6 ur. Uporaba dnevnih odmerkov, večjih od 1200 mg (več kot 3 tablete zdravila Ibubel na dan) brez posveta z zdravnikom, ni priporočljiva.
Uporaba pri otrocih, starih 12 let ali manj ali s telesno maso, manjšo od 40 kg: zdravila Ibubel ne dajajte otrokom, starim 12 let ali manj ali s telesno maso, manjšo od 40 kg.
Zdravilo Ibubel jemljite v najmanjšem še učinkovitem odmerku, najkrajše možno obdobje. Če se simptomi ne izboljšajo ali se pojavijo novi ali jemanje tega zdravila ne zniža povišane telesne temperature v 3 dneh, se posvetujte z zdravnikom.
Opozorilo:
Pred uporabo preberite priloženo navodilo. Zdravilo shranjujte nedosegljivo otrokom!
Zdravstveni vodnik za vso družino - Nepogrešljiv priročnik za vsa življenjska obdobja
Bolezni sečil in njihovo zdravljenje so eno najjzanimivejših področij sodobne medicine. Dandanes lahko bolnike z ledvično dpovedjo, dramatičnim zapletom, ki je preteklosti pomenil smrtno obsodbo, uspešno rešujemo z dializo, v primeru dokončne odpovedi ledvic pa s presaditvijo.
Medicina je na področju bolezni ledvic resda dosegla ogromne uspehe, po drugi strani pa sta povsem nenevarni bolezni sečil- vnetje mehurja (cistitis) in inkontinenca za mnogo bolnikov še vedno vzrok hudega nelagodja.
Veliko žensk trpi zaradi urinske inkontinence (uhajanja seča), ki se najpogosteje razvije po porodu; pri nekaterih se težave pojavijo že okoli 30. leta starosti.
Številne mlade ženske inkontinenca spravlja v zadrego in obup, saj se zavedajo, da jih bo ta neprijetna težava morda spremljala še 40 let. Le malo jih ve, da lahko inkontinenco precej izboljšamo s preprostimi vajami za utrditev medeničnega dna, zlasti če jih izvajamo vsakodnevno.
To velja za ženske vseh starosti. Raziskave kažejo, da so z vajami za medenično dno dosegle izboljšanje celo osemdesetletnice.
Zdravstveni vodnik za vso družino; Avtorica: Dr. Miriam Stoppard; Mladinska knjiga Založba d.d., Ljubljana 2007,
www.emka.si