Sensilab SlimJOY PsylliSlim vrečke so prehransko dopolnilo, ki je obogatena ter preverjena kombinacija vlaknin (lat. Psillyium), vsebuje pa še ekstrakt borovnic ter cikorije.
Sensilab SlimJOY PsylliSlim vrečke so obogatene z visoko vsebnostjo vlakninske snovi, ki se pridobiva iz navadnega trpotca. Prehranska vlaknina se ne prebavi, pač pa pri prebavi le sodeluje ter naredi konsistenco blata mehkejšo.
Uživanje prehranskih dopolnil, ki vsebujejo velike količine vlaknin povzročijo v prebavnem traktu to, da se napihnejo, absorbirajo velike količine vode ter pri tem omehčajo blato v prebavnem traktu. Ravno ta lastnost omogoča lažje iztrebljanje in manjšo verjetnost za nastanek bolečih hemoroidov oziroma bolečih raztrganin analnega predela.
V kolikor postanete na katero koli izmed sestavin prehranskega dopolnila alergični, nemudoma prenehajte z uporabo. Glede sočasne uporabe prehranskega dopolnila in zdravil se glede tega posvetujte z osebnim zdravnikom. Velja namreč, da psyllium ali navadni indijski trpotec vsebuje veliko količino vlaknin, ki lahko vežejo zdravilo nase.
Prehranske vlaknine, ki jih trpotec vsebuje so predvsem lupine semen indijskega trpotca.
Uporaba Sensilab SlimJOY PsylliSlim vrečk
Priporočeni odmerek je 1 vrečka, raztopljena v 2 dl vode, 30 minut pred obrokom. Takoj zatem je priporočljivo spiti še en kozarec vode. Čez dan pijte dovolj tekočine.
Slimjoy - bodi vitek in dobre volje.
Kratkotrajna driska
Kateri so načini zdravljenja?
Pri večini akutnih drisk, ki so posledica zastrupitve s hrano ali raznih okužb, je najpomembneje, da ustrezno nadomeščamo tekočino in izgubljene minerale. Pri določenih bolnikih, kjer obstaja močen sum ali potrditev, da je okužba bakterijska ali parazitska, zdravnik predpiše ustrezno antibiotično ali anti parazitsko zdravljenje.
Če se izkaže, da je driska lahko simptom resnejše bolezni v trebuhu (npr. vnetja slepiča ali zapore črevesa) ali če je bolnik zelo močno dehidriran in oslabel, ga zdravnik napoti v bolnišnico zaradi ustreznega specialističnega zdravljenja.
Navodila za bolnike; Združenje zdravnikov družinske medicine, 2009