Solime Propolsol zeliščni bonboni so bonboni, namenjeni za prehlad in v času bolečega in razbolelega grla. Je povsem naraven način inovativne samopomoči.
Kdaj je smiselno uporabljati propolis bonbone?
- v času bolečega grla
- v primeru neprijetnih občutkov v žrelu in požiralniku
- v primeru bolečin v žrelu in grlu
- v preventivi kašlja
- pri neprijetnem zadahu
- pri težavah s sluzjo dihalnega trakta
Zeliščni bomboni so obogateni s propolisom, vsebujejo pa tudi ekstrakt golostebelnega korena ali livkiricije. Saponini, ki jih likviricija vsebuje pripomorejo predvsem k mehčanju sluzi in posledično k lajšanju njenega odstranjevanja iz področja dihalnega trakta.(On hold Botanicals)
Sestavine bonbonov Solime
Poprova meta - je sestavina, obogatena z mentolovim izvlečkom, lajša neprijetnosti in bolečine v krlu in prijetno hladi. Izdelek podpira imunski sistem in deluje lajšalno. (On hold Botanicals)
Evkaliptus - deluje zelo podobno kot kot mentol, njegova učinkovina pa je cineol. Cineol je pogosta sestavina predvsem nekaterih zdravil, saj pripomore k lajšanju morebitnega raženja in pomirja tudi druge simptome, ki se lahko pojavljajo v respiratornem traktu. (On hold Botanicals)
Planinski bor - v ljudskm izročilu se planiski bor uporablja predvsem kot ekstrakt borovih iglic, uporablja pa se tudi borova smola, mladi poganki rastlin ipd. Borovi poganki so obogateni s številnimi komponentami - predvsem vitaminom C.
Vrtni janež - janež se daje predvsem v čaj, z naenom lajšanja morebitnih prebavnih motenj ipd. (On hold Botanicals)
Sestava Solime bonbonov
Sladkor, glukozni sirup, vodni ekstrakt propolisa, prečišščen; eterična olja: sladki koren, poprova meta, evkaliptus, planinski bor, vrtni janež; aroma; guma arabica.
Za in proti cepljenje
Samo zdravi na cepljenje
Škodljive posledice cepljenja danes navadno nastanejo le, če se zanemari kontraindikacije. Večinoma gre pri tem za nastajajoče infekte z blagimi simptomi, ki se jih niti ne opazi. Načelno naj bi se cepili le zdravi ljudje brez infektov, razen če vzroki za nasprotno niso neovrgljivi. Da se ugotovi zdravje človeka z infekti, mora zdravnik izvesti skrbno anamnezo in se pozanimati o boleznih, ki jih je bolnik že prebolel, po motnjah odpornosti in prenašanju prejšnjih cepiv. Cepljenje se odsvetuje v primerih:
• akutnih bolnikov;
• bolnikov z napredujočim boleznimi na centralnem živčnem sistemu;
• bolnikov z imunskimi pomanjkljivostmi (zlasti v primerih, ko morajo uporabljati živo vakcino).
Navodila za bolnike; Združenje zdravnikov družinske medicine, 2009