MEDICINSKI PRIPOMOČEK
Cerustop olje za uho v pršilu se razprši v zunanji sluhovod. Prodre v ušesno maslo in ga raztopi, da se lažje odstrani.
Zasušeno ušesno maslo vpliva na sluh in lahko povzroči vnetje zunanjega sluhovoda. Zato ga je treba redno odstranjevati.
Cerustop olje za uho v pršilu je posebej primerno tudi za uporabnike slušnih aparatov.
Cerustop olje za uho v pršilu lahko uporablja tudi zdravnik pred spiranjem ušes.
Sestava Cerustop olja
Trigliceridi kaprilske kisline, tekoči parafin, izostearilni izostearat, mandljevo olje,
PEG-40 - sorbitan peroleat, BHK/BHT in vitamin E.
Delovanje Cerustop olja
za odstranjevanje čezmernega ali zasušenega ušesnega masla (cerumna) in preprečevanje vnetja zunanjega sluhovoda.
Indikacije Cerustop olja
za raztapljanje in odstranjevanje čezmernega ali zasušenega ušesnega masla; za preprečevanje vnetja zunanjega sluhovoda; za čiščenje uhljev in zunanjega sluhovoda.
Način uporabe Cerustop olja
Za odstranitev čezmernega ali zasušenega ušesnega masla vam priporočamo, da razpršite mlačno Cerustop olje za uho v zunanji sluhovod 2 krat do 3 krat (odrasli) oziroma od 1 krat do 2 krat (otroci) na dan. Zamašite uho s koščkom vate, da preprečite iztekanje olja. Vato nežno vstavite v uho, nikoli je na silo ne potiskajte v sluhovod! Po 10 minutah previdno sperite uho s toplo vodo, po možnosti z uporabo nastavka za tuš.
Če je ušesno maslo izjemno trdo, postopek ponovite.
Za odstranitev ušesnega masla, nečistoč in odmrlih celic kože z zunanjega ušesa nekajkrat razpršite mlačno Cerustop olje za uho v pršilu na košček vate in večkrat zbrišite uho. Nato ga očistite s suho krpico.
Priporočamo vam, da po spiranju z vodo uporabite NORMISON kapljice za uho, ki hitro posušijo zunanji sluhovod in obnovijo naravni kislinski plašč kože.
Doziranje Cerustop olja
razpršite mlačno Cerustop olje za uho v zunanji sluhovod 2 krat do 3 krat (odrasli) oziroma od 1 krat do 2 krat (otroci) na dan
Ušesa - vnetje zunanjega ušesa
Se je vnetju zunanjega ušesa mogoče izogniti?
Ušesno maslo v sluhovodu ustvarja naravno zaščito pred bakterijami in glivami. Šampon ali gel za tuširanje, ki pride v uho, uporaba vatiranih palčk ali ušesnih čistil in voda lahko uničijo to naravno samočistiIno sposobnost. Kdor pogosto plava ali se potaplja, lahko prosi otologa (zdravnik za ušesne bolezni), da mu občasno izpere sluhovod. Če pri potapljanju voda prodre v uho, lahko nato lažje ponovno odteče, bakterije pa se ne morejo tako zlahka naseliti.
Vtikanje kopaine volne ali vate v uho ni smiselno, saj se ta dva materiala zelo hitro napijeta vode. Veliko učinkovitejši za zaščito ušes so posebni zamaški za ušesa, ki so na voljo v trgovinah s potapljaško opremo.
Navodila za bolnike; Združenje zdravnikov družinske medicine, 2009