Inhalator je priročen pripomoček, kadar želimo olajšati in osvežiti dihanje skozi nos. Njegova posebnost je v vsebovanem olju Po-Ho, ki je v celoti naravno.
Inhalator ne vsebuje kafre, njegov učinek je zato zmernejši, vonj pa prijeten in svež.
Sestava
Olje Po-Ho in tokoferil acetat (vitamin E), skupaj 1,35 g raztopine. Olje Po-Ho je pripravek rastlinskega izvora, ki vsebuje (po INCI): Mentha piperita (poprova meta), Eucalyptus globulus (evkaliptus), Juniperus communis (navadni brin), Limonene, Carum carvi (kumina), Foeniculum vulgare (navadni komarček), Linalool.
Uporaba
Odvijte pokrov inhalatorja in nežno vstavite konico inhalatorja v nosnico, drugo nosnico pa s prstom zatisnite in močno vdihnite. Enako ponovite tudi z drugo nosnico. Postopek lahko ponovite 3- do 4-krat dnevno.
Pomembno
Žepni inhalator Po-Ho je namenjen samo zunanji uporabi. Inhalatorja ne smete uporabljati pri otrocih, mlajših od 6 let, pri preobčutljivosti na katerokoli od sestavin ali pri nagnjenosti k alergijam. Uporaba inhalatorja ni priporočljiva pri suhi nosni sluznici. V takem primeru si jo lahko ovlažite s pomočjo fiziološke raztopine Nisita® ali mazila za nos Nisita®.
Krvavitev iz nosu
Katere ukrepe zdravnika lahko pričakujete?
Zdravnik bo s temeljito anamnezo poskušal ugotoviti vzrok krvavitve, nato pa bo s pregledom ugotovil mesto krvavitve in jo poskušal ustaviti. Nadalje bo tudi ocenil potrebo po nadaljnjih preiskavah, tj. npr. napotitvi v laboratorij zaradi ocene krvne slike in strjevanja krvi. Zdravnik bo tudi izmeril krvni tlak in če bo le-ta izrazito povišan, kar je lahko vzrok za krvavitev iz nosu, ga bo pričel zniževati z zdravili, toda najprej bo vedno skušal ustaviti krvavitev. Če pa bo tlak zaradi obsežnosti krvavitve znižan, bo pristopil k postopkom za nadomeščanje tekočine in bo poskrbel za napotitev v bolnišnico.
Navodila za bolnike; Združenje zdravnikov družinske medicine, 2009